Żywica monosferyczna zdobywa rynek zmiękczaczy wody

Zmiękczacze wody stają się urządzeniem coraz powszechniejszym, a co za tym idzie – rośnie świadomość konsumentów w zakresie ich doboru. Dlatego – jak twierdzą specjaliści z branży wodnej – najchętniej wybierane są urządzenia ze złożem specjalnej żywicy monosferycznej, czyli takiej, która jest przesiana i wszystkie jej ziarna mają idealnie równą wielkości.

Szczególnym uznaniem ciszy się żywica Lewatit S1567 produkowana przez niemiecką firmę Lenntech – spółkę córkę renomowanego koncernu Bayer. Złoże to wytwarzane jest bez użycia rozpuszczalników organicznych, dzięki czemu szczególnie polecane jest do gospodarstw domowych, przemysłu spożywczego i wszędzie tam, gdzie zmiękczona woda jest spożywana.

Jednym z najpopularniejszych na rynku zmiękczaczy wody z żywicą monosferyczną Lewatit S1567 jest urządzenie Hydro Plus. Dzięki zastosowaniu takiego złoża, ten montowany w Polsce zmiękczacz, charakteryzuje się o około 10 proc. wyższą wydajnością roboczą niż urządzenia ze złożem standardowym. Jest też o około 30  proc. oszczędniejszy jeśli chodzi o zużycie wody i soli na regeneracje (żywica monosferyczna szybciej się oczyszcza), a także może pochwalić się gwarancją długiej żywotności złoża.