Filtry wody z serii Water Technic

Rodzina filtrów z serii Water Technic systematycznie się powiększa. Oprócz wysokiej jakości zmiękczacza wody Water Technic i popularnego filtra samoczyszczącego z tej linii, do oferty trafił właśnie wydajny filtr węglowy.

Filtr samoczyszczący z serii Water Technic to wygodny i dokładny filtr mechaniczny – montowany przed zmiękczaczem wody lub samodzielnie. Dzięki zastosowaniu gęstego 50-mikronowego osadnika dokładnie filtruję wodę z takich drobinek, jak piasek, rdza odrywająca się rur czy zanieczyszczenia organiczne. Przezroczysty korpus pozwala kontrolować stopień zanieczyszczenia, a mosiężne przyłącza gwarantują długą i bezawaryjną eksploatację. Filtr u dołu posiada specjalny zaworek spustowy, który raz na kilka tygodni otwieramy, by oczyścić osadnik. Wszystkie zanieczyszczenia są wówczas pod ciśnieniem wyrzucane na zewnątrz – do kanalizacji (podłączenie wężykiem) lub do podstawionego wiaderka. Co ważne, filtr ma małe wymiary, a także skalę, która pozwala oznaczyć, w którym miesiącu dokonujemy czyszczenia. Innowacją w konstrukcji filtra jest ruchomy kosz otaczający osadnik, który pozwala oczyścić go nawet z bardzo mocnych zabrudzeń, które nie zostaną wypłukane przy otwarciu zaworka. Filtr posiada przyłącze 1”, ale w zestawie znajdują się także śrubunki redukcyjne do ¾”.

Filtr węglowy z serii Water Technic to z kolei duży, wydajny, 20-calowy korpus, w którym znalazł się specjalny wkład wytwarzany ze spiekanego węgla aktywnego (posiada miliony cząsteczek węgla, które pochłaniają zanieczyszczenia). Filtr redukuje z wody metale ciężkie, chlor, fenole i pestycydy, a także poprawia smak i aromat wody. Można go montować jako doskonałe uzupełnienie instalacji ze zmiękczaczem wody lub samodzielnie. W zestawie z filtrem znajduje się ścienna stopka montażowa, klucz do okręcania korpusu i specjalny dysk centrujący wkłady. Przyłącza mają mosiężne wtopki. Filtr został też wyposażony w odpowietrznik. Wymiana wkładu węglowego w filtrze Water Technic zalecana jest raz co najmniej raz na 6 miesięcy.