4-cyklowa głowica up-flow doceniona przez klientów

Zmiękczacze wody Water Technic na dobre rozgościły się na rynku uzdatniania wody i wypracowały sobie bardzo dobrą renomę wśród instalatorów i użytkowników. Szczególnym uznaniem cieszy się model Water Technic 26, który jest jednym z nielicznych na rynku urządzeń z funkcją regeneracji przeciwprądowej (up-flow) przy zachowaniu 4 cykli regeneracyjnych.

Jak twierdzi dystrybutor urządzeń – model ze złożem 26-litrowym stanowi ponad 70 proc. całej sprzedaży tych urządzeń w Polsce. Taki wynik jest spowodowany optymalną wielkością złoża dla potrzeb gospodarstw domowych od 3 do nawet  5 osób, ale też zaletami 4-cyklowej głowicy up-folow.

Na 4 cykle pracy składa się: płukanie wstępne złoża czystą wodą pod dużym ciśnieniem, solankowanie – regeneracja złoża, drugie płukanie złoża czystą wodą oraz napełnianie zbiornika z solą wodą w celu przygotowania solanki do kolejnej regeneracji. W większości urządzeń mamy tylko dostępny cykl solankowania i napełniania zbiornika. Dzięki zastosowaniu dwóch dodatkowych cykli płukania złoża czystą wodą, zmiękczacze Water Technic 26 doskonale oczyszczają na wstępie regeneracji żywicę z wszelkich zanieczyszczeń mechanicznych, frakcji żelaza, manganu, amoniaków czy różnego rodzaju zawiesin zawartych w wodzie i osiadających na złożu, a także oczyszczają je po regeneracji z pozostałości solanki, dzięki czemu pobierana woda nigdy nie ma słonego posmaku. Gwarantuje to nie tylko najwyższą jakość zmiękczonej wody, ale też bardzo długą trwałość złoża żywicznego i urządzenia. Stąd najdłuższa na rynku gwarancja – 5 lat na głowicę, 10 lat na złoże i 15 lat na elementy z tworzywa sztucznego.